تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي

مقدمه


باسمه تعالي
انقلاب اسلامي ايران حركت مقدسي است كه از بدو تولد از سويي ريشه در تعاليم مقدس قرآن كريم و آموزه¬هاي اهل¬بيت (ع) داشته و از سوي ديگر متكي به ملت قهرمان ايران است. اعتقاد عميق بنيانگذار جمهوري اسلامي به اين دو ركن استوار موجبات ايجاد حكومتي بي بديل را فراهم آورده كه « مردمسالاري ديني » نام گرفته است. آن عارف فرزانه ، با بينشي ژرف طرح نويي از حكومت ديني را مطرح و به مرحله اجرا در آورد كه در اندك مدتي به خواستگاه مستضعفان جهان تبديل شد و نظام-هاي به بن بست رسيده شرق و غرب در مقابل عظمتش سر كرنش فرود آوردند.
پس از عروج ملكوتي آن پير فرزانه ، خلف صالحش ، مقام معظم رهبري (مد ظله العالي) با تمام وجود جهت اجراي منويات امام راحل (ره) قد برافراشت و با اعتقاد به توانايي مردمسالاري ديني جهت اداره جهان امروز ، به اجرايي شدن بخش هاي مختلف اين حكومت كه در قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران متجلي است ، همت گمارد.
برگزاري بيش از سي انتخابات آزاد در طول سي و چهار سال گذشته نشان دهنده عمق اعتقاد رهبران اين نظام به لزوم حضور مردم در صحنه و اعمال حاكميت قرآن كريم از طريق مراجعه به آراء عمومي دارد.
آنچه در پي مي¬آيد بخشي از نظرات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) در خصوص انتخابات است . انتخاباتي كه با عظمت برگزار شدن آن در حد خلق يك حماسه است . حماسه اي سياسي كه در كنار حماسه اقتصادي - يعني خودكفايي ايران اسلامي- خاري در چشم دشمنان اسلام خواهد بود و نا اميدي مستكبران جهان خوار را بدنبال خواهد داشت.
مطالب در شش فصل دسته بندي شده است فصلهاي اول تا چهارم به بيان نظرات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) در مورد انتخابات رياست جمهوري اختصاص يافته است. در فصل پنجم مقايسه¬اي اجمالي بين نظرات امام راحل(ره) و معظم له صورت گرفته است و فصل ششم نظرات ايشان در مورد انتخابات شوراها را منعكس مي¬نمايد.